Kiedy lepiej wręczyć gotowy kosz prezentowy?
8 sierpnia 2019 Autor MiaBox 0

Kiedy lepiej wręczyć gotowy kosz prezentowy?

Kosz prezentowy można wręczyć praktycznie każdemu, kogo chcemy obdarować. W tym wpisie znajdziesz kilka okazji i ciekawe inspiracje na udany prezent. Kosz prezentowy może być prezentem zarówno od jednej osoby, jak też od grupy osób. O jego uniwersalności świadczy także fakt, że może być podarowany na różne okazje. Zazwyczaj są to bardziej uroczyste okoliczności, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by był prezentem również podczas świąt mniejszej wagi.

Co powinien zawierać dobrzy przygotowany kosz prezentowy?

W zależności od tego dla kogo przeznaczony jest kosz prezentowy, znajdą się w nim różne produkty.

Jest to prezent doskonały na różnego rodzaju rocznice. Można go zatem podarować rodzicom czy dziadkom. Najodpowiedniejsze wydają się być na te okazje słodycze. Uzupełnieniem łakoci bywa także drobny upominek np. porcelanowy kubek który zamawiamy specjalnie na daną okoliczność, świeca sojowa, drewniana szkatułka z wygrawerowanymi życzeniami, czy własnoręcznie zdobiony szklany wazon. Pomysłów jest niezliczone mnóstwo. Im więcej kolorów tym lepiej, jak poniżej:

Czekolada gorzka z czarną porzeczką i jagodami - kosz prezentowy MiaBox

Czekolada gorzka z czarną porzeczką i jagodami – kosz prezentowy MiaBox

W zależności od tego czy nasz kosz prezentowy przeznaczony jest dla kobiety czy mężczyzny, różna będzie jego zawartość, a także najczęściej sam wygląd. Kobiecie częściej podarujemy słodycze, kosmetyki, kwiaty czy biżuterię. Dla mężczyzny nierzadko odpowiedniejsze będą alkohole, kawa, herbata. Podobnie rzecz przedstawia się z samym wyglądem kosza prezentowego. Dla kobiety przykładowe stosowne kolory to biel, pastele, róże, czerwień, złoto i srebro. Mężczyznom zwykle podobają się typowo „męskie” kolory, a więc np. ciemne kolory połączone ze złotem, lub ze złotem i czerwienią. Oczywiście powyżej podane przykłady nie zawsze muszą być wytycznymi dla komponowania konkretnych upominków. Wszystko tak naprawdę zależy od okoliczności i sytuacji.

 

Kosze prezentowe dla dziecka przygotowujemy najczęściej z okazji chrzcin lub komunii jest zgoła innym wyzwaniem. Dominującym kolorem w takim koszu prezentowym będzie biel z elementami różu w przypadku dziewczynki lub błękitu w przypadku chłopca. Kolorami dopełniającymi będą złoto i srebro. Zestawy prezentowe dla dziecka zazwyczaj zawierają między innymi słodycze opakowane specjalnie na okazję. Ważne, by w składzie wszystkich produktów nie znajdował się alkohol. Innymi upominkami, jakie sama dodaję do kosza dla dziecka są często elementy związane z religią. Są to np. Biblia, biżuteria zawierająca sakralne symbole, różnego rodzaju pamiątki chrztu lub komunii.

Kosze prezentowe to także gotowe rozwiązanie na różne okazje i rocznice.

Kosz prezentowy dla młodej pary, jako jeden z upominków ślubnych, zwykle także łączy kolor bieli z kolorami pastelowymi, zieleni, złota i srebra. Zawartość takiego ślubnego kosza powinna być przeznaczona zarówno dla panny młodej, jak i pana młodego. Odpowiednie będą tutaj wszelkie zestawy dla par, jak np. kieliszki, ramki na zdjęcia, zestawy naczyń itp. Całość powinna olśniewać delikatnością i świeżością.

Kosz prezentowy można także wręczyć osobie w pracy, sąsiadowi, nauczycielowi, znajomemu. Sama często wręczam także zestawy świąteczne w pracy lub dla bliskich współpracowników, a nawet prezenty dla przyjaciółki – wszystko zależy od intencji, miejsca i czasu. Takie “własne” podziękowanie robiło na obdarowanym dobre wrażenie. Zawartość w każdym przypadku będzie uzależniona od okoliczności.