20 października 2020 Autor MiaBox 0

Propozycje na paczki świąteczne w 2020 roku

Święta to taki magiczny czas, w którym najczęściej zależy nam na tym, aby sprawić komuś przyjemność. Podzielić się z drugim człowiekiem radością, szczęściem, miłością. Namiastką tych wszystkich uczuć i emocji, jakie łączą nas z bliskimi nam ludźmi, są podarunki, paczki świąteczne, które możemy i chcemy im podarować.

Prezent pod choinkę – to nie tylko piękna tradycja

Wiadomo, że słowa nie wystarczą, aby wyrazić nasze zaangażowanie. Nie każdy też potrafi okazywać na zewnątrz uczucia w taki sposób, aby druga osoba mogła poczuć się tak wyjątkową, jaką zawsze jest w naszym sercu. Paczki świąteczne są bardzo pomocne przy wyrażaniu uczuć oraz życzeń. Są też rodzajem prezentu, który każdy uwielbia dostawać. Potęguje on świąteczny nastrój. Pozwala „przenieść się” podczas świątecznych dni do rzeczywistości, w której wszystko, choćby na chwilę, wydaje się idealne. Za taką rzeczywistością tęsknimy przecież przez większą część roku.

Przeczytaj także: Nasze zestawy na prezent to sama radość

Paczki świąteczne dostarczyć możemy różnymi drogami. Najprostszą metodą jest wręczenie paczki osobiście. Innym sposobem jest wykorzystanie elementu zaskoczenia oraz podekscytowania i wysłanie paczki świątecznej pocztą lub za pomocą firmy kurierskiej. W przypadku Świąt Bożego Narodzenia można wykorzystać do wręczenia paczki osobę przebraną za Świętego Mikołaja lub też położyć prezent pod choinką.

Jak przygotować paczkę świąteczną?

Do przygotowania paczki świątecznej potrzebnych będzie kilka rzeczy. Pierwszym najważniejszym przedmiotem jest prezent, jaki chcemy podarować. Powinien on być w doskonałym, nienaruszonym stanie. Następnie prezent umieszczamy w opakowaniu. Najlepiej, gdy jest to klasyczne pudełko. Może się zdarzyć, że nasze pudełko nie jest idealne. Np. nie odpowiada kolorem, lub jest na nim coś wydrukowane, co nie powinno znaleźć się na świątecznym prezencie. Wtedy należy zaopatrzyć się w odpowiedni papier, bibułę, tkaninę oraz klej. Następnie można wykleić pudełko, które posiadamy. Opakowanie, które zrobimy samodzielnie będzie na pewno wyjątkowe i niepowtarzalne. Poza tym można umieścić na takim pudełku coś przeznaczonego tylko dla tej osoby, która ma otrzymać nasz prezent.

Po umieszczeniu podarunku w pudełku, należy owinąć paczkę kolorowym papierem i przewiązać wstążką lub dokleić gotowe kokardy. Dodatkowo, w zależności od naszej inwencji i wyobraźni, pudełko można ozdobić przywieszką świąteczną lub bombką. W ten sposób przygotowane paczki świąteczne sprawią na pewno wiele radości osobom, które zamierzamy obdarować.

Otwartą kwestią pozostaje zawartość paczki świątecznej.

 W przypadku dziecięcych paczek duże znaczenie ma rozmiar paczki świątecznej oraz ilość produktów, z jakich składa się na prezent. Wiadomo, że im większa będzie paczka, im więcej będzie zawierała przedmiotów, tym większy uśmiech zobaczymy na twarzy dziecka. 

Dla osób dorosłych duże znaczenie ma wartość prezentu, nie zawsze materialna. Czasami większe wrażenie może zrobić prezent, który poruszy emocje, wspomnienia lub uczucia. Nie zawsze musi być to drogi podarunek, czasem wystarczą zestawy prezentowe,  świeca sojowa lub oryginalne łakocie. O tych wszystkich niuansach i pragnieniach wiedzą najczęściej bliscy osoby, która ma dostać prezent. Dlatego paczki świąteczne od osób najbliższych sercu będą zupełnie innymi upominkami, niż prezenty od dalszych znajomych.